Posted on Leave a comment

Kalendáre sa používajú viac ako rok

pracovný kalendár

Kedy zvyčajne kupujete kalendár na nový rok? Mnohí z nás, obyčajných ľudí, si o tom pripomína iba na konci roku. Často pred Vianocami, keď by bol taký kalendár skvelým nápadom na darček, potom znova na prelome roka, keď ho dostaneme na poslednú chvíľu. Rovnako ako u všetkého, aj o kalendári by sme mali premýšľať skôr.

Aké to bolo s týmto kalendárom?

Ľudia vždy radi merali čas. Chceli naplánovať svoje aktivity, nastaviť nielen rytmus dňa, ale aj dlhšie obdobie. Prvý kalendár, ktorý im v tom mal pomôcť, bol vytvorený v staroveku, kde sa čas meral podľa dňa a noci, teda podľa mesiaca a zberov. Náš moderný názov „kalendár“ pochádza z latinského slova „kalendae“, čo znamená „prvý deň v mesiaci“. Počet 12 mesiacov sa objavil už v babylonskom kalendári v XII. st. pred naším letopočtom. Rozdelenie na týždne v 7-dňovom systéme, podľa biblických záznamov, zaviedol pápež Sylvester I. na Nicejskom koncile v roku 325. Dnes používame rímsku verziu kalendára, od roku 1582 je to gregoriánsky kalendár. Toto však nie je jediný spôsob merania času.

Vyberte si kalendár pre seba

Kalendár má veľa foriem. Jedným z prvých kalendárov, ktoré si pamätáme od detstva, sú určite jednodňové odtrhávané kalendáre s vetami alebo receptami na zadnej strane každého listu. Okrem toho tiež nástenné kalendáre v kuchyni, ktoré nás vždy privítali peknými obrázkami jedál alebo rôznymi pohľadmi.

Ale okrem tradičných denných kalendárov, je možné aktuálne kalendárium vytlačiť aj na iných formách produktu: šikovné vreckové kalendáre, ktoré sa zmestia do každej peňaženky alebo vrecka, dlhé trojmesačné kalendáre, vďaka ktorým môžeme plánovať širšie a mať lepší prehľad o našom čase (veľmi dobre sa prezentujú vo firmách), alebo stojace pyramídové a iné stolové kalendáre – nenahraditeľné v každej kancelárii. Kalendárium je možné naniesť na plánovač, ktorý je určite najužitočnejšou formou kalendárov.

Viac ako rok

Životnosť každého kalendára začína oveľa skôr ako 1. januára. O kalendári pre seba a svoju firmu sa oplatí myslieť s predstihom. Zvyčajne už na konci augusta sú k dispozícii nové kalendáre na nasledujúci rok. Objednaním kalendára sa vyhnete nervóznemu čakaniu naň v horúcich vianočných a novoročných obdobiach. Budete mať tiež viac času na vylepšenie grafického návrhu a jeho prípadnú opravu, ak sa niečo nezhoduje s parametrami tlače.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja