Posted on Leave a comment

Ako využiť nálepky z fólie?

samolepky

Nálepky sú jedným z populárnych spôsobov obchodnej reklamy. Sú často využívané na olepovanie výkladov obchodov, firemných vozidiel alebo aj ako prvky na ozdobu interiéru. Oplatí sa investovať do nálepiek z fólie? Aké sú ich najdôležitejšie výhody?

Druhy samolepiacej fólie

Môžeme vybrať spomedzi mnohých druhov papieru na tlač a tak isto je to aj v prípade samolepiacej fólie. Jednotlivé druhy sa od seba odlišujú, takže sa oplatí oboznámiť sa s ich špecifikom, aby sme úspešne vybrali príslušnú fóliu pre konkrétny návrh.

  • Priehľadná – lesk alebo mat

Fólia pokrytá trvanlivým lepidlom, jej použitie umožňuje získať efekt, ktorý je podobný tlači na skle. Je vhodná na používanie na miestach, ktorých povrch je dosť hladký a umožňuje presné prilepovanie fólie.

  • Biela – lesk alebo mat

Má podobné vlastnosti ako priehľadní fólia, avšak (nie je ťažké si domyslieť) grafika v tomto prípade sa objavuje na bielom pozadí! Výhodou bielej matovej fólie je fakt, že odráža výrazne menej svetla ako lesknúca sa fólia.

  • Matná fólia

Tento druh fólie dáva efekt zmrazeného skla – často sa používa v interiéri miestností alebo kancelárií, aby boli miestnosti od seba oddelené. Ozdobná fólia poskytuje zaujímavý vizuálny efekt, a taktiež praktický – vďaka tomu, že nie je priehľadná, môže zaistiť trochu súkromia.

  • Biela so sivým lepidlom

Fólia podobná ako vyššie uvedená biela fólia, avšak pokrytá sivým lepidlom. Vďaka tomu je možné zakryť grafiku, ktorá už je nanesená bez toho, že bude viditeľná a bude ničiť efekt grafiky na novej fólii.

  • Perforovaná okenná

Ako už samotný názov uvádza, táto fólia je ideálna na používanie na oknách vďaka svojmu perforovanému povrchu. Malé, rovno uložené dierky prepúšťajú svetlo, teda po vnútornej strane miestnosti alebo vozidla je vidno, čo sa deje vonku. Táto fólia je používaná v kanceláriách, na obchodných výkladoch alebo na olepovanie okien vozidiel.

Samolepky z fólie ako forma reklamy

Stačí spoznať druhy fólií používanej na výrobu samolepiek, aby ste zistili, akým spôsobom môže byť používaná. Fólia je ideálna na okná, poskytuje zaujímavý efekt, ale často je používaná aj na prilepovanie napr. na stenách na ozdobné účely.

Väčšina inštitúcií rôzneho druhu (obchody, banky, salóny) majú banner – je to veľmi dôležitý prvok vizuálnej identifikácie a svedčí o tom, že na danom mieste sa nachádza inštitúcia, ktorú klient hľadá. Samolepky z fólie sú úžasným doplnením funkcie banneru – viditeľné zvonku, už zďaleka, sugerujú charakter miesta. Samolepky je možné jednoducho prilepiť a tak isto odlepiť, preto sú úžasným nosičom informácií o aktuálnej ponuke (ktorá sa často mení).

Perforovaná okenná fólia je taktiež dobrým spôsobom na vonkajšiu reklamu – vo veľkých mestách môžeme veľmi často vidieť reklamy, ktoré „cestujú“ električkami alebo autobusmi. Takáto reklama je veľmi účinná, pretože sú na ňu denne vystavené tisíce osôb.

Hlavné výhody samolepiek zo samolepiacej fólie

Najdôležitejšou vlastnosťou takýchto samolepiek je ich trvanlivosť – sú odolné voči poveternostným podmienkach, takže sú ideálne ako vonkajšia reklama. Dodatočne ich je možné pokryť ochrannou vrstvou za účelom zvýšenia trvanlivosti. Samolepky môžu mať rôzne tvary – od veľmi malých až po obrovské (tlač je vtedy rozdelená na menšie časti, v závislosti od strojov používaných v tlačiarni). Samolepky z fólie sú univerzálne – ideálne nielen do interiéru miestností (na sklách, stenách alebo podlahe), ale aj zvonku na budovách ako aj na olepovanie firemných vozidiel. Výhodou je taktiež široký výber fólií, na ktorých je možné vykonať grafický projekt a prispôsobiť ho ku svojim potrebám.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja