Posted on Leave a comment

Čo sa oplatí vedieť o navrhovaní kalendárov?

výroba kalendárov

Nový rok sa blíži veľkými krokmi. Neodlučiteľným prvkom každého ďalšieho roku je nový kalendár – väčšinou ich kupujeme v decembri alebo na začiatku januára, avšak nič nám nebráni v tom, aby sme si svoj kalendár navrhli a kúpili už teraz.

Premýšľali ste kedysi o tom, koľko výhod Vám môže priniesť samostatné navrhovanie kalendárov? Rok 2020 môže byť prvým, ktorý privítate s kalendárom podľa vlastného návrhu. Takýto kalendár môžete taktiež darovať blízkej osobe alebo vytvoriť firemný materiál. Zistite, čo musíte vedieť, ešte predtým ako si svoj kalendár vytvoríte.

Individuálny návrh kalendárov 2020

Bez kalendárov ani na krok – práve tie nám pomáhajú účinne organizovať čas a pripomínajú o dôležitých udalostiach. Zídu sa doma, ale nezabudnime ani na kancelárske kalendáre, ktoré môžu spĺňať funkciu príležitostí a darčekov pre zákazníkov.

Ak si chcete navrhnúť svoj súkromný, výnimočný kalendár, môžete na tento účet využiť špeciálne internetové stránky alebo si návrh objednať u grafika. Sprievodca prípravou kalendárov je veľmi jednoduchý a intuitívny, nevyžaduje obsluhu komplikovaných grafických programov. Stačí, že odošlete svoje fotografie, vyberiete typ písma a filtre. Môžete využiť aj knižnicu s hotovými šablónami. Vytvorenie kalendára pomocou sprievodcu je veľmi jednoduché, rýchle a celkom lacné. Je to úžasný spôsob na navrhnutie originálneho darčeka pre niekoho blízkeho – môžete v kalendári umiestniť spoločné fotografie alebo označiť dôležité dátumy.

Individuálny návrh kalendárov 2020
výroba kalendárov

Profesionálny projekt kalendára

Ak Vám záleží na profesionálnom projekte na súkromné alebo firemné používanie, môžete si návrh objednať u grafika. Skúsený grafik s ľahkosťou ohodnotí, či vami vybrané fotografie sú dobrej kvality a bude z nich možné vytvoriť dobrý kalendár. Grafik môže taktiež urobiť určité úpravy vo Vašom kalendári a umiestniť v ňom napr. logo Vašej firmy.

Firmy, ktoré majú svoje kalendáre, sú vnímané ako profesionálnejšie. Výroba takéhoto kalendára nie je príliš drahá a prináša naozaj mnoho výhod – ak zákazník dostane takýto kalendár ako darček, cíti sa ocenený, je veľmi pravdepodobné, že sa do Vašej firmy vráti. Okrem toho, ak kalendár s logom umiestni doma alebo na inom mieste, uvidí ho viac osôb. Možno vďaka tomu získate nových zákazníkov. Peniaze vložené do profesionálneho návrhu a tlače kalendárov sa Vám určite vrátia.

Fotografie do kalendára

Ak chcete mať vlastný fotokalendár, musíte veľmi pozorne vybrať fotografie. Najdôležitejšie je, aby mali dobrú kvalitu – inak budú po zväčšení roztiahnuté a neostré. Postupujte podľa pokynov, ktoré sú tlačiarňami často uvedené na internetových stránkach. Premyslite si aj koncepciu, napr. výber fotografií z rôznych ročných období k príslušným mesiacom, vytvorenie tematického kalendára (fotografie z dôležitých udalostí, fotografie zvierat, atď.) alebo kalendár s fotografiami dôležitými pre danú osobu, ak má byť darčekom.

Kalendáre na rok 2020 – realizácia

Mohlo by sa zdať, že do budúceho roka nezostalo príliš veľa času, avšak návrh kalendára si treba premyslieť skôr. Samotné navrhovanie pomocou internetového sprievodcu nezaberá príliš veľa času, ale musíme rátať s tým, že realizácia môže z rôznych príčin meškať. Je to dôležité predovšetkým, ak je kalendár určený na darček. Ak chcete využiť služby grafika a objednať veľké množstvo kalendárov v tlačiarni, musíte zohľadniť čas na vypracovanie návrhu, zavedenie úprav ako aj nájdenie príslušného grafika a tlačiarne.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja